O nás

Jmenuji se Yasmin a fretkám a jejich chovu se věnuji od roku 2004, kdy jsem si pořídila své první fretečky Fló a Tappi. Než jsem si fretečky pořídila zjišťovala jsem mnoho informací a od roku 2003 jsem čekala na první vrh, ze kterého si budu moci mláďátko vzít.

Fretečky mě uchvátily natolik, že jsem jim věnovala veškerý svůj volný čas.
V roce 2005 jsem odchovala svá první mláďátka.
Stála jsem u zrodu registrace chovatelských stanic u SKCHF a tak jsem si v roce 2006 registrovala svou chovatelskou stanici Yasmin´s ferrets s číslem 001.
Postupem času jsem získávala mnohé další zkušenosti a informace až jsem si nakonec roku 2010 udělala zkoušky k posuzování fretek.
Bohužel občas si člověk sáhne na dno a když jste na dně, tak si do vás závistivci ještě rádi kopnou.. A z toho důvodu jsem se roku 2011 stáhla do ústraní, převážně kvůli finančním problémům jsem své mladé fretečky rozdala po přátelích a nechala si pouze ty nejstarší. A díky tomu jsem roku 2012 zažila asi ten nejhorší rok, kdy mě mé staré fretečky opouštěly. Tohle bych nepřála nikomu - ten rok mě opustilo 7 freteček - navíc Silverek, Xavynka, Tappinka, Neo, Flávio během prvního půl roku.

Proto jsem nutně potřebovala nějakou "náplast" a tak k nám do party přibyla "paní Skunková" - Coco. Ale o té více na stránkách věnovaných skunkům >>>zde<<<

Od roku 2005 do roku 2010 jsem odchovala 92 mláďátek, které dělají/dělala radost mnoha majitelům z ČR, Slovenska, Maďarska, Polska, Litvy, Ruska, Ukrajiny, Anglie, Estonska a pod..
A jelikož jsem se celá léta snažila hlavně o oživení krve v ČR, mé fretky pocházely z Polska, Maďarska, Holandska, Dánska a pod..

Nyní jsem členem SCHF a mám zde registrovanou chovatelskou stanici.
V této době máme 5 samiček. Dvě, jejichž maminka pochází odemne z ch.s. a mají v rodokmenu velkou část mých fretek - Zlatěnka a Zuběnka. A dále dvě babičky Miru a Mafii. A poslední nejnovější přírustek albínku Kuky z Ruska

Naše motto: Proč lhát? Stačí mluvit pravdu, aby nám nevěřili. 
-- Guy de Maupassant

Historie v číslech

První fretky jsem si pořídila roku 2004.
Chovatelskou stanici jsem si založila roku 2006 jako 1. v ČR a SR.
Od roku 2010 jsem mezinárodně uznávaný rozhodčí.
Do roku 2010 jsem odchovala 17 vrhů a 92 krásných miminek.
Nejvíce miminek se narodilo mé Fló. Bylo jich 12, všechna miminka přežila.
Nejkrásnější výhru přinesla domů Xavynka roku 2006 z Budapeště. Vyhrála Best in Show.
Celkem jsem do roku 2014 uspořádala 6 mezinárodních výstav.
První výstavu jsem uspořádala roku 2007 a byla to také 1. výstava v ČR.
Nejdál od nás odjelo mláďátko do nového domova do Kyjeva 1340 km. 
Naše poslední fretečka k nám přiletěla z dálky 1933 km z Moskvy.
 

Naši uživatelé

Zde je vhodné popsat, kdo jsou Vaši cíloví uživatelé a proč je právě tento projekt pro ně důležitý. Důležité je Vaše návštěvníky také motivovat, aby se na tyto stránky pravidelně vraceli.