2015

Naše malá Sayuri a její úspěch na výstavě

31. 12. 2015
Naše odchovanka Sayuri Yasmin´s ferrets vyhrála na výstavě 1. místo Best chocolate a Best junior na Furry Xmas show 2015 s počtem 97,5b.

 

Malý článeček o výstavách

30. 12. 2015
najdete zde

 

Zuběnka odjela za ženichem

29. 12. 2015
Naše Zuběnka je už také plně říji a tak také nakonec odjela za ženichem. Podařilo se mi totiž najít skvělého ženicha. A jsem celkem natěšená na toto spojení. Myslím, že miminka budou povedená :)
Více info doplním po krytí.

 

Fretečka k adopci

28. 12. 2015
Chovatelská stanice Ferret Majestik nabízí k adopci krásnou kastrovanou angorskou fretečku. Více infa naleznete na jejich stránkách www.majestik.cz


Na Štědrý den se u nás krylo

26. 12. 2015
Naše holčičky říjí letos nějak brzo, byť u Corsy to není moc divné, sama se narodila v únoru.
Corsa tedy již odjela za ženichem a na Štědrý den se podařilo krytí. Zda bude úspěšné ale teprve uvidíme.
>>>Více info o plánech na rok 2016<<<

V Praze bude výstava

11. 12. 2015
Když jsem pořádala mou poslední výstavu, řekla jsem, že si dám teď od výstav pohov, že chvilku bude pauza, ať pořádá výstavy taky někdo jiný, hlavně tím nechci omezovat svou rodinu..
...rok se s rokem sešel, ja byla na dvou výstavách a už mě to zase chytlo :)
Takže jsem se do toho znova pustila..
Místo konání zůstane stejné, takže ve spolupráci se ZŠ Bří. Venclíků na Praze 9, uděláme výstavu znova v jejich tělocvičně.
Pro tuto výstavu mám v merku nárherné trofeje, tak snad se nám to podaří je získat <3
A tentokrát jsem tedy hodně ustoupila od svých předsevzetí a od snahy docíliz zde v ČR čipování fretek a tak vznikla nová kategorie PET, kde se můžou hlásit fretky nečipované.
Více info naleznete na stránkách SCHF

 

Výstava v Plzni

28. 11. 2015
začal tedy naprosto šíleně, jedna skáza za druhou. Napřed jsme zaspali, ale naštěstí, jsme dojeli včas. Zapomněla jsem nějaké věci, udělala jsem si totální ostudu na přejímce a takto bych mohla pokračovat dál.. :)
Ale naštěstí se to v dobré obrátilo a den se nesl v duchu příjemné nálady až do konce.
Na této výstavě jsem posuzovala, takže jsem neměla moc času na jiné věci, takže jsem ani nevzala foťák.
Na výstavu jsem vzala sebou naší svatou trojici (viz minulá výstava) :) Chtěla jsem vzít i tchoře na ukázku, ale pro komplikace příprav na výstavu, jsem se rozhodla, že by to bylo už moc..
Jelikož tchořovité fretky měly kategorii společnou jak pro světlé tchoře, tak pro černotchoře a posuzovala německá rozhodčí, bylo jasné, že úspěch výstavy v Německu Vilkie nezopakuje..
Corsica si polepšila a tentorkát skončila na 2. místě barvy others junior samice.
A Bezinka si svůj úspěch také zopakovala a dokonce si ho i zlěpšila. Měla 1. místo v barvě a 2. místo v dospělých samičkách.
Bezinka si to zalouží právem, je to krásná fretečka, s krásnou stavbou těla. Není sice nikterak velká, má stále pod kilo, je spiš jemnější a její holčičky jsou jak přes kopírák, ale má pěkně symetrickou postavu. Hodně lidí jí chválí, že je opravdu pěkná, dokonce i ti, kteří albínky moc nemusí. Tím mi hodně připomíná naší Fló.
A když už mluvím o našich dětech, tak výstavy se zúčastnila i naše mláďata Ramiel, Rafael a Qudrantid.
Raminka vyhrála 1. místo v brown samicích junior a 3. místo v samicích junior.
Rafaelka vyhrála 3. místo v mitt samicích junior.
U Hvězdičky si teď nevybavuji, jestli něco vzhrála. Zjistím.. :)

Jediné fotky, které máme jsou fotky Mínky a freťulí, které nám udělal úžasný fotograf David Špidlen.

 

Výstava v Německu

14. 11. 2015
byl to báječně strávený den.
Pátek v noci jsme vyrazili směr Osnabruck. Dorazili jsme v sobotu ráno akorát na přejímku. Cesta byla dobrá (protože jsem se krásně prospala a nemusela řídit :D). Takže tímto velké díky řidičům za odvoz :)
Na výstavu jsem vzala Bezinku, Corsicu a Vilkieho.
Umístili se krásně - Bezinka 1. místo v dospělých samičkách albino, Vilkie 2. místo v junior samcích sable a Corsica 4. místo v junior samičkách mitt.
Vilkiemu uteklo první místo o fousek - 1. byl totiž Rasputinek Jany Žákové, který teď opravdu zkrásněl a to 1. místo má opravdu zaslouženě. Jsem moc ráda, že se mi podařilo najít tak krásného samečka v Rusku a že si ho Janička vzala, je totiž miliónovej :) 
Největší úspěch ale měla naše malá Mínka, která celý den pobíhala po výstavě (a já jí tam neustále někde hledala) a nosila si v klokance holčičky :) S Bezinkou si i vyzvedla cenu za 1. místo.
Další fotky z výstavy (bohužel jsem moc nefotila) najdete v galerii (kliknout na obrázek)

 

Dlouho jsem nenapsala novinky na stránkách

28.10.2015
..a událo se toho u nás víc než dost. Ale bohužel na stránky mi moc času nezbývá..
A když už jsem zde, udělala pár maličkých změn. Jednou malou změnou je výpis novinek. Dala jsem novinky na jednu stránku a ne každou zvlášť, jak bylo doposud. Asi to bude čitelnější a míň námahy s klikáním :) Bohužel více času na stránky nemám, jelikož se snažím aktualizovat stránky schf.

A teď tedy co se u nás událo..
Nejdříve jsme měli problémy se Zuběnky miminkama, baštili hodně maso a málo granulí a to je pro správný vývoj freťátek špatně.
Naštěstí jsme vše překonali, miminka jsou již v nových domovech a u nás je už jen poslední samička Shine.
Do toho jsem se bohužel musela potýkat s mou nemocí a po dvou letech se mi hodně přitížilo a já byla častěji v nemocnici. Naštěstí mám podporu úžasného muže fretkaře a tak vše zvládal on a o zvířátka se postaral. Není tajemství, že mám Menierovu nemoc, ale dokonce jsem zaslechla, že jsem nervově labilní a jiné podobné pomluvy - no vidíte jak málo stačí ve fretčím světě.. To jednomu řeknete, že jste v nemocnici a co vám nasadili k vaší nemoci za léky a ten to řekne jinému a ten z toho okamžitě udělá něco pro svůj prospěch :)) No klasická ukázka toho, jak to u fretkařů chodí :)
Takže nebojte (pro některé tedy bohužel), v hlavě to mám stále v pořádku :) (tedy žel, krom mého ucha :( )
Můj pobyt v nemocnici málem ohrozil dlouho plánovaný výlet do Lotyšska do Rigy, pro naše nové přírustky. Naštěstí se tak nestalo a my jsme vyjeli a přivezli jsme si po dlooooouhém a náročném výletu naše tchoříky Lo a Bo (jak to s nima opravdu je, se dočtete na jejich stránkách v sekci naše fretky) a fretčí holčičku Corsicu.
Do Lotyšska jsme si měli jet vyzvednout i našeho Ruského samečka, ale bohužel doprava do Lotyšska nedopadla podle plánů a tak jsem musela najít jinou možnost. Nakonec jsem pozvala na naší svatbu kamarádku Annu z Ruska, zaplatila letenku a ona mi přivezla Vilkieho. Abych nemusela platit tak velkou částku, domluvila jsem se společně s dalšími chovateli z ČR a nakonec i z Maďarska a tak jsme přivezli z Ruska 5 nádherných freteček.
Je úžasný sledovat, že stále víc a víc lidí má zájem něco v chovu fretek dosáhnout a přemýšlí o chovu a jejich cílech, až že někdy vidím a přijde mi, že jich je i víc než těch, kteří kupují pouze atraktivní fretky, od kterých mohou prodat mláďata za draho a víc je nezajímá, žádný cíl, krom vidiny peněz nemají. Doufám, že těch lidí s cílem bude přibývat..
Poslední dobou jsem přemýšlela jakým směrem se chci v chovu ubírat já. Mrzelo mě, že mě donutily okolnosti s chovem přestat, zrovna v době, kdy se dalo pokračovat na "dobrém základu" (vrh "O"). A proto jsem se nejprve chtěla rozhodnout jakým směrem jít a teprve podle toho vybrat ideální jedince pro náš chov, jelikož nechci mít freteček hodně, z důvodů časových, zdravotních, rodinných i finančních. Teď nemůžu veškeré mé finance vložit do zvířátek, ale musím myslet i na rodinu.
Bezinka, Corsica a Vilkie byli vybráni právě kvůli těmto plánům.
Info o nových přírůstcích přidávám do sekce Naše fretky
Naší rodinnou novinkou byla svatba. Proč o ní píšu? Protože to byla víceméně i fretčí událost :) Sešla se zde nemalá část fretkařů a to nejen našich nových fretčích přátel, ale zvláště těch "starých", ze kterých je i můj muž Míša, která známe léta a někteří z nich už ani fretečky nemají. A ty lidi vidět (někdy dokonce i po letech) bylo krásné. A myslím, že i pro ně, protože oni se opravdu léta neviděli :) A ještě jednu výhodu má fretčí svatba - fretčí dary :) Až se k tomu dostanu, musím sem vložit fotky některých z nich :)
Bohužel hned den po svatbě jsem skončila znova v nemocnici (už i svatbu jsem si nemohla moc užít) a teď doufám, že zaberou léky a já budu moci nejen pokračovat v mé nové úžasné práci, která má potenciál, ale také v plánech na příští rok. Protože pokud bych měla prožívat to co letos, nebudu ještě přidělávat Míšovi práci s odchovama.

V tuto chvíli plánuji výlet na výstavu v Osnabrucku (14. 11. 2015). Dále jsem dostala pozvání jako rozhodčí na výstavu fretek v Plzni a v Rize, kam se moc těším.
Dále plánuji malý sraz v Praze v prosinci.
 

Fotky Zuběnky miminek - 5 týdnů

30.05.2015 21:46


pro zobrazení alba kliknětě na fotku

Bezinky pomalu odcházejí

29.05.2015 22:01

Dnes jsem se rozloučila s některýma Bezinkama.
Musím přiznat, je tu najednou nějak prázdno..
:(

Když odcházel Bertík, panička už nevydržela a ukápla slza O:-)
Ale utěšuje mě to, že mají báječné majitele, co víc si pro ně přát! 

Doma už máme pouze tři miminka, z čehož Rafaelka půjde do nového domova ke kamarádům příští víkend..

Přeju všem Bezinkám, ať se jim v nových domovech moc líbí a mají krásný a dlouhý život a hlavně, ať nezlobí své nové páníčky :)

Zuběnky miminka a jejich baštící foto

20.05.2015 16:30

Miminka rostou jako z vody, už krásně baští.
Za začátku moc nechtěla, ale postupem času díky mletému kuřecímu masu zjistila, že maso je skvělé a teď už se několikrát denně rozkřičí a volají paničku, ať jim dá další várku masa :)
Zuběnka je maminka, které je skoro všechno jedno - ale ne, brát jí mláďátka. To skáče po kleci jak divá.
Takže stejně jako jsem musela Bezinku ze začátku zavírat, tak jsem musela zavírat i Zuběnku, aby se miminka najedla, jinak je všechny skládala zpět do pelíšku.

Ale když Zuběnce vypadne miminko z pelíšku, tak klidně může řvát "hodinu" (tak dlouho neřvě, mě ho je vždy líto a tak i v noci vstávám a dávám miminka zpět do pelíšku), a se Zuběnkou to nehne.
Když vracím zbloudilá miminka zpět, kouká na mě vědoucím pohledem "Paničko, chtěla si miminka, tak se starej" :o)

Na fotce je krásně vidět, jak miminka budou čokoládová. Přitom na první pohled, matou svou vizáží a vypadají jako tchořovití. Ale jelikož mám nějaké základy genetiky a vím co z jakých barev může vzniknout na jejich léčku jsem jim neskočila :-) Jsem totiž ponaučená z mého prvního čokoládového vrhu :oD

Ale jelikož ví, jak si se mnou hrát, tak se někteří tváří jako angorky, ale teď už si myslím, že spíš ne :) Uvidíme, dám jim ještě týden :)

Vzpomínky

16.05.2015 10:05

Jak ležím v nemocnici a míjí se den za dnem, nemám pojem o čase a datech..
Před 10ti lety se touto dobou odehrálo mnoho krásných věcí
Jak už jsem psala na mém profilu na facebooku, narodil se Silverek, pan Nejúžasnější. Ale tím to teprve začalo.
Pár dnů poté se nám - tedy mě ne, ale Tappince narodila první miminka. Bylo to 15.5.
Tappinka rodila úplně sama a pamatuju si ten její pohled, kdy jsem jí odkryla pelíšek a ona na mě koukla tím maminkovským pohledem
Byla to nej fretčí máma, jakou jsem poznala, ona by se pro miminka rozkrájela a adoptovala vše co bylo po ruce - takže i Flo a jejích 12 miminek
A to je další úžasná věc, která se tehdy stala. Pár dnů po Tappinky porodu se narodila miminka Flo. Tentokrát jsem pomáhala rodit a byla s ní od začátku do konce. Porodila nádherných 12 mláďátek!
Tehdy se také narodila Xavynka (nejsvětlejší.holčička z vrhu) a Flávio, který ač neplánovaně nakonec zůstal doma navždy
Jsou to krasné vzpomínky.. škoda jen, že se jich nemůžu dotknout, pohladit je a dát jim pusu

Jsem v nemocnici

12.05.2015 12:02

A proto se omlouvám všem zájemcům. V tuto chvíli jsem indisponovaná a ležím v nemocnici a nemohu posílat aktuální fotky miminek.
O mlaďátka a jejich maminky se stará v tuto chvíli můj muž, takže jsou v dobrých rukách :-)
Budu doufat, že mě co nejdříve pustí, už mi ti naši drobečci moc chybí.

Nové fotky Bezinek

09.05.2015 22:01

Přidány nové fotky Bezinky miminek >>>zde<<< a ve fotogalerii.

Prckové rostou jako z vody, už pomalu otvírají oči - někteří už koukají, jiní teprve budou. Začínají dělat nesmělé krůčky, vyhledávají záchodek a hlavně si začínají hrát a laškovat spolu.

Nejvíc bitkaří albínek Rudolf. Všichni spí, on po nich poskakuje a kouše je po uší :)
Malá Ramiel je největší mamánek - jakmile ucítí maminku, vříská na lesy :)
Rafaelka je největší mamánek paničky <3
Ponožkatý chlapeček šel jako první sám do velkého záchoda, nadruhou stranu je nejvíc opatlaný :)
Ale chlapeček bez ponožek mu skvěle konkuruje.

Dnes byli prckové poprvé venku, přijela nám mazlící návštěva :) a "babička s dědou" - páníčci tatínka miminek - Kryšpínka.

 

Fotky Bezinčiných albínků - Rubyho a Fló

05.05.2015 15:34

Nové fotky miminek

04.05.2015 23:23

Bezinky miminka společná fotka:

Jednotlivé fotky miminek brzy nahraju do sekce mláďata.

Zuběnky miminkům už budou dva týdny. Krásně se vybarvují a je pomalu vidět jakou barvu budou mít až povyrostou.
Zatím to vypadá na dva chlapečky šampaň, dva čokoládové a nejmenší prcek může být buď tmavě šampaňský, nebo čokoládový.
Holčičky jsou dvě čokoládové. Ta světlejší má krásný tmavý čumáček. A poslední holčička je šampaňka.

Holčičky:

Kluci:

Fotky mláďat

27.04.2015 14:07

Bezinky miminkům jsou tři týdny a tak poprvé ohcutnávají jiné jídlo, než maminky mlíčko. Už jsou pomalu rozeznatelné. Dva kluci albínci vypadají, že budou vahově jiní, takže je snad bude lehké rozeznat. U barevných kluků to vypadá u jednoho na ponožky a druhého bez ponožek. Holčičky jsou jedna bez ponožek a dvě s ponožkama - alespoň v tuto chvíli to tak vypadá. Jak to nakonec dopadne se dozvíme později.. :-)
Jejich aktuální fotky najdete v sekci Mláďata

Zuběnky miminka krásně rostou, všem se daří. Jeden chlapeček je menší než ostatní, ale daří se mu. Jediné miminko, které se už teď dá rozeznat je holčička s tmavým čumáčkem a ouškama.

Foto Zuběnky a jejích miminek:

tmavá holčička

Fotka Bezinek

24.04.2015 16:49

 

Zuběnce se narodily miminka

22.04.2015 10:30

Zuběnka dnes od 8:00 do 10:00 porodila 8 miminek.
Máme 5 chlapečků a 3 holčičky.
Všichni se mají čile k světu a doufám, že to tak zůstane!

Pár fotek Bezinek

20.04.2015 18:25

Bezinkám byly včera dva týdny. Mají se čile k světu a Bezinka si je hlídá jako oko v hlavě :-) Proto jí do pelíšku moc nelezu, dnes jsem už neodolala. Poté co jsem jí je po focení vrátila, si je vyslověně musela vydezinfikovat :-)) 

Napřed miminka spustily sirénu, ale pak se semkly do klubíčka a bylo ticho :)

Albínek

Zleva tři holčičky a čtyři kluci

Klubíčko

Zuběnka už má termín

20.04.2015 14:23

Od zítra už múže Zuběnka rodit.
Zatím se hezky povaluje, užívá si dobrůtek a kouše páníčka (to aby nevyšel ze cviku) :))


Bezinky miminka mají týden

12.04.2015 15:44

Malé Bezinky mají týden.

Byl to náročný týden, ale teď už snad bude dobře.. Bezince je těžké se zavděčit jakýmkoli pelechem. Takže neustále pelechy převracela i s miminkama a já o ně měla hrozný strach.
Už jsem uvažovala, že dostane hobliny.
Nakonec to dopadlo dobre, dostala těžkou boudičku, do ní polstář a už tolik neřádí.

Doufám, že naše zbylé Bezinky její řádění přežijí ve zdraví..

Máme tedy 3 holčičky a 4 kluky (2 albínky)


Smutné zprávy

11.04.2015 15:34

Poslední dny u nás byly ve znamení smutku :(

V pátek ráno jsem vytáhla z pelíšku chlapečka. Už večer jsem viděla, že se rána nedožije :(
Poté jsem zjistila, že Mira nechodí na zadní, ale jinak se snažila. A i když jsme okamžitě vyrazili na veterinu, než jsme tam dojeli, už jen ležela a byla podchlazená, i když byla zabalená v dece.
V pravé poledne odešla Mirunka na vždy.

Miru, babičko naše, myslela jsem, že nás tu budeš "strašit" déle :( Buděš nám chybět. Teď už jsi s Mafijkou, po které se ti tolik stýskalo. Už tě nic nebolí :ó(

A aby těch smutných zpráv nebylo málo, dozvěděla jsem se, že umírá naše miminko z vrhu O. V sobotu odešel za jeho maminkou a tatínkem :(

Naše nejmenší Bezinka nás opustila :(

07.04.2015 12:29

Nejmenší Rozárka bohužel byla moc maličká, aby zvládla bojovat se sourozenci o mlíko :(
Dnes ráno byla už natolik slabá, že ani když měla maminku pro sebe, se nedokázala napít. 

Je smutné, že ačkoli byla jinak v pořádku, nepřežila..

maličká svíčka pro maličkou holčičku.. 

Všichni ostatní sourozenci krásně rostou před očima.

Veselé Velikonoce

06.04.2015 14:55

Všem našim přátelům, příznivcům a zájemcům přejeme Veselé, smradlavé Velikonoce :o)

Narodily se malé Bezinky

05.04.2015 17:44

Dnes se nám narodily malé Bezinky.
Narodilo se 9 miminek - 5 kluků (z toho tři albínci) a 4 holčičky.
Jedna z holčiček je ale velmi malinká, takže doufám, že bude v pořádku a sourozence dožene!

Zuběnka čeká miminka

03.04.2015 17:25

Včera jsem nahmatala miminka i u Zuběnky a dnes na sonu se to potvrdilo.
Takže letos se můžeme těšit na dvoje miminka - mám ohromnou radost :)

Termín narození Zuběnky miminek je 21. - 24. 4

Těšíme se na miminka každým dnem...

03.04.2015 12:00

Bezinka už má termín a my "netrpělivě" čekáme až začne rodit. Miminek má plné bříško, takže jsem dost zvědavá, kolik jich vlastně bude..
Hodně často se díky ní vracím do minulosti a vzpomínám na Fló a její první miminka. Její bříško je velmi podobné pupíku Fló :)

Bezinka si válí pupíček :-)

Navíc dnes Bezi oslavila své první narozeniny. A teda zádná velká party to nebyla - no ono taky asi se není divit s tím jejím pupkem :) Ochutnala "dortík" a zbytek si ho nechala na večer :-)

Bezinka čeká miminka

19.03.2015 15:46

... a není jich málo!

Na přesný počet si budu muset ještě pár dnů počkat, ale teď je již jisté, že miminka opravdu budou :)
Trochu jsem se těšila, že si odnesu fotečku ze sona, ale bohužel veterina nedisponovala s modernějším zařízením.. Ale nevadí, viděli jsme hromadu kuliček a tloukly jim krásně srdíčka :-)

Bezinka zdraví!

Zuběnka znovu říjí

05.03.2015 08:49

A proto bude-li říjit i příští víkend, pojedeme znovu za Oliverkem :)

je to 11 let...

28.02.2015 12:00

Dnes je to 11 let, co přišlo na svět tohle malé chlupaté klubíčko. A jsou to tři roky, co mě opustila.
Zanechala tu po sobě v mém srdci velkou díru a mnoho krásných vzpomínek.
Nikdy nezapomenu, Fló...

Svůj život prožitý s Fló vidím v obrázcích..
Vidím Fló, třítýdenní žížalku na své ruce v den, kdy mi umřela Piškvorka...
Fló malou bílou kouli, která se snaží svého oblíbeného žlutého gumového hada zastrčit za pračku...
Fló puberťáka, která trápí svou malou "sestričku" Tappinku...
Fló puberťáka, která se porve i se samcem...
Fló s rybízkovýma očima..
...na stole s převrácenou sklenicí plnou vody..
Fló těsně před prvním porodem, krásnou jako nikdy předtím...
Fló která přeskočí jakoukoli zábranu a nic není dost vysoké...
...ani kuchyňská linka...
Fló škleb, když triumfálně obsadila krabici plnou překvapení..
Fló, která získala na výstavě největší možný počet bodů a to 100 ze 100
Fló nesousí své kuře kamkoli, kdykoli..
...přetahující se o něj s Gorinkou...
Fló, která si adoptovala kuře, mě a miminka odnesla do misky..
Fló s temperamentem, který neměla žádná jiná fretka..
Fló s miminkama na trávě na mlejně..
Fló vítající mě kdykoli pusinkama a milující mě více než kterákoli jiná fretka...
Fló, která nesnese jinou fretku a její fretka parťák jsem já..
Fló maminku všech těch nádherných freteček, kterým dala život..
Fló, která statečně nese svou nemoc..
Fló mou první a poslední..
Fló, která mi navždy usíná v mé náruči... :ó(

Bezinka je u ženicha

23.02.2015 12:55

Naše Bezi jela za Kryšpínkem (Crian FatuFerrets)
Zůstane u něj pár dnů, aby bylo jisté, že krytí vyjde :) Tak doufám, že se zadaří a budou malé žížalky, stejně úžasné jako jejich rodiče. 

Společné foto

Zuběnka má falešnou březost, budeme krýt Bezinku

10.02.2015 17:05

Zuběnka tentokrát miminka nečeká.
Pokud bude tento rok ještě říjit, pojede za Oliverkem znova.

V tuto chvíli začíná Bezince říje a tak předpokládám, že cca za 14 dnů budeme krýt.

Bezinka jde pomalu do říje a brzy budeme krýt..

08.02.2015 22:19

Máme již vybraného úžasného ženicha - více v plánech pro rok 2015.
Dnes jsem holky (Bezinku a Zlatěnku) vzala ven a tedy musím říct, že mé nadšení nesdílely :) Takže jsem udělala jen pár foteček a rychle je vzala domu do tepla.

Fotky naleznete v galerii
Bezinka

 

Zuběnka je nakrytá

14.01.2015 10:16

Naše Zuběnka je již u ženicha a vše probíhá jak má.
První den, když Zuběnka přijela k Oliverkovi, Oli jí na přivítanou očistil ouška a druhý den si jí zatáhl do pelíšku.

Pokud vše bude nadále probíhat jak má. pak by miminka měla přijít na svět od 22. 2. 2015.
Zda je Zuběnka březí budeme vědět cca za tři týdny.

Více info >>> Plány 2015 <<<