Co je u nás nového

Ulinky miminka jsou již rezervovaná a odchází do nových domovů

18. 7. 2018
Jeden z kluků od Ulinky hledá nový domov. V nynější rodině ho nesnese pes a tak se ho rozhodli dát pryč. Máte-li zájem o mládě, poskytnu bližší info emailem, či po telefonu.

 

Ulinky miminka jsou již rezervovaná a odchází do nových domovů

18. 7. 2018
Miminka se nám rozprchávají do nových domovů. A tak všem přeji krásný život plný radosti a lásky v nových rodinách

 

Ulinky miminka

2. 7. 2018
Miminka Ulinky se už připravují do světa. Už mají 7 týdnů. Máme ještě volnou holčičku a dva kluky. Máte-li zájem o miminko, můžete si ho rezervovat.
Více fotografií v albu (kliknout na obrázek)


Bezinka

2. 7. 2018
Tuto sobotu se Bezince narodila jedna holčička. Bezinka čekala pouze dvě miminka a druhé se narodilo později mrtvé. Ani jsem ho neviděla. Bezinky holčička zatím prospívá a doufám, že tomu bude i dál. Bohužel tím, že je jediná, může Bezinka přijít o mlíko. Tak se stále modlím, aby vše bylo jak má.

 

Krytí Corsičky a Yentelky

9. 6. 2018
Krytí Yentelky se bohužel nepodařilo, nechtěla samce, takže krytí zkusíme zopakovat příští rok. Corsička byla s Vilkiem, ale neviděla jsem je spolu. Takže si nejsem jistá, zda krytí proběhlo. Myslím, že spíš ne.
Takže pro tento rok nejspíš budou dva vrhy - Ulinky a Bezinky.

 

Miminka mají tři týdny

5. 6. 2018
V neděli bylo miminkům 21 dnů. Poprvé ochutnali maso. Půlka z nich tomu moc nedala, ale druhá půlka se tvářila nadšeně. Největší radost mi dělá maličky prcek, který baští nejvíc ze všech. Máme ještě volné nějaké samečky. Rezerovat si je můžete už nyní.
Další vrh, který nás čeká je Bezinka a Ursík. Už je nakryto a Bezinky přibírá, tak uvidíme zda se zadaří.
Změnila jsem jeden plánovaný vrh. Corsičku v nejbližších dnech budu krýt s Vilkiem, ne s plánovaným Solncou. Minulá říje byla tak rychlá, že jsme nestihli jet tak daleko, takže tentokrát to nechám na doma. Yentelku budu krýt podle plánu snad tento pátek. Pokud vás zaujal některý z uvedených plánů, je možné si rezervovat miminko.
Foto miminek
 


Miminka mají týden, Ziva měla falešnou březost

21. 5. 2018
Včera byl miminkům týden a zatím se jim dobře daří, rostou a jsou jak válečky :)
Foto za včerejška (holky vlevo, kluci vpravo)

 

Proběhlo druhé a třetí krytí, první nevyšlo a Ulinka má miminka

17. 5. 2018
Krytí Vilkie a Tilda nevyšlo. Druhé krytí, které proběhlo je Ulinka a Bertík. Toto krytí vyšlo a my jsme se konečně letos dočkali miminek. Ulince, ačkoli hrála, že nečeká nic a že to je falešná březost, se narodilo 12 miminek! Opice moje :)) Bohužel dvě holčičky nepřežily. Zbylým miminkům se vede dobře, dnes jsou jim 4 dny a snad už tento počet zůstane kompletní. Máme převahu kluků. Je jich sedm a holky jsou tři.
Miminka budou zbarvení šampaň. Možná budou mít ponožky.
Pokud máte zájem o miminko, rezervujte si je co nejdříve.
Další kdo čeká miminka je naše Ziva - holčička z loňského Ulinky vrhu. Měla by rodit každým dnem. Zda bude mít opravdu miminka se uvidí.

Ulinka dva dny před porodem

Ulinky a Bertíka miminka

 

Proběhlo první krytí

27. 3. 2018
Pokud přemýšlíte o pořízení miminka, můžete si zamluvit z prvního plánovaného vrhu.
Maminka je sestra naší Ulinky a otcem je náš Vilkie. Miminka nebudou vyrůstat u nás, ale budou pod naší ch.s. Majitelka maminky je MVDr. Linda Vítězníková z Prahy.
Předpokládané datum porodu je 23. - 28.4. Předpokládané barvy sable, sable mitt, silvermitt. V rodokmenu nejsou žádné angory ani poloangory.

Plány na rok 2018

20. 3. 2018
Původně tento rok nebyly žádné plány, dokonce první říje již proběhly. Byla jsem i rozhodnutá, že kvůli práci budu muset zredukovat počet fretek, protože jsem byla pondělí až pátek pryč a musel se o vše doma starat manžel - a to nejsou jen fretky, co u nás potřebuje péči.. A už to moc nedával. Ale nakonec nemám prodlouženou smlouvu, jsem doma a můžu se věnovat bez starosti fretkám a mláďatům.
Takže proto je tady nový plán krytí na rok 2018 - zde

Aktuální fotky posledních volných miminek

8. 10. 2017
Miminka budou mít druhé očkování psinky, PP, čip, výbavičku do světa. Jsou hodná, socializovaná a zvyklá na chod domácnosti a děti.

 

Ulinky miminka rostou do krásy

21. 9. 2017

Máme volné poslední dvě holky a jednoho kluka.
K odběru již tento víkend. Máte-li zájem o miminko, kontaktujte mě :)
aktuální foto tří diblíků


Ulinky miminka

31. 8. 2017

Ulinky miminka rostou jako z vody. Je jich stále deset a maminku už doslova vysáli a to i přes to, že jí i maso. Je jich prostě moc. Nejsou tak velcí, jako byla například miminka od Bezinky, ale rostou taky rychle. Jsem zvědavá, jak velcí nakonec budou.
Máme volné poslední dvě holky a jednoho kluka.

Dále nabízím k prodeji samičku po našem Bertíkovi. Samička je albínka, má 8 týdnů a je již k odběru. Pro více informací, piště zprávu.


Novinky po dlouhé době

2. 8. 2017
Naše miminka se nám již dávno rozutekla do nových domovů, všichni mají super páníčky a rostou jako z vody.
Na mnoho lidí se bohužel pro nízký počet miminek a vysoký počet zájemců nedostalo, což mě mrzí a zároveň velmi těší, že je zájem o naše freťátka, a že s popularita fretek stále zvyšuje.
Pro ty, na které se nedostalo z prvních našich letošních vrhů, mám úžasnou novinu. Narodilo se nám letos od poslední plánované samičky 10 miminek. Maminka se úžasně stará a i ty nejmenší prckové dohánějí ostatní a mají se skvěle k světu.
Pouze však Ulinka nemá jak bylo plánované šampaň freťátka, ale tchoříky. Protože jsem nakonec jako otce zvolila našeho Vilkieho. Plánovaného Raphaelka bych ale moc ráda využila příští rok, pokud to bude možné..
Miminka se narodila v sobotu 29. 7. 2017, máme pět holek a pět kluků a maminka je úžasná ( už stihla kousnout manžela, když jí chtěl doplnit granulky do misky :oD :oD) ale na mě je hodná :) První dny nechtěla vyměnit pelíšek, ale třetí den se to povedlo.
Ač Vilkie naní tak velký sameček jako například Rasputin, či Ursík,  i tak je už teď vidět na malých, že nebuou žádná tintítka. Takže máte-li zájem najít skvělého parťáka pro život, stačí se ozvat.
Samci jsou již skoro zabraní.


miminka den 2.
 

Fotky miminek

25. 4. 2017

April -Corsicky holcicka

Bezinky kluci

Rozárky miminka - dvě holky, dva kluci

 

Miminka o kousek starší

24. 4. 2017
Miminka nám povyrostla a Corsiky malá už pomalu začíná jíst.
Máme nakonec od Bezinky jen tři kluky, a od Rozárky dva kluky a dvě holky.
Miminka rostou a začínají se zabarvovat. Bezinky kluci jsou oproti ostatním valibuci.
Tildička bohužel miminka nemá a mít nebude, majitelka byla na sonu a mláďata v bříšku nejsou :(
Ulinka byla u ženicha 16. 4., takže čekám do tří týdnů březosti, jestli snad ona zabřezla a konečně se na nás letos usměje víc štěstí.
Také přemýšlím o krytí Zlatěnky. Letos by mohla mít poslední vrh. Našla jsem pro ní konečně ideálního partnera, ale je 500km daleko. Tak dlouho hledám skvělého ženicha pro ní a přijde asi už pozdě. První říje jí ale už přešla a tak nevím, zda bude nějaká další šance.

 

Nové zprávy

12. 4. 2017
Máme miminka!
Corsičce se narodila miminka na apríla. Má bohužel jedinou holčičku. Po komplikaci při porodu umřela tři miminka. Víc jich Corsička nečekala.
Bezinka a Rozárka rodily týden po ní. Rozárce se narodila čtyři mláďátka z toho dvě holky a dva kluci. Všem se dobře daří. Bezinka měla pupek obrovský, snad ještě větší, než loni a tak jsem celkem čekala, že snad miminek zase bude 12. Co mě překvapilo, že Bezinka porodila pět miminek a já čekala, kdy bude další, chodila jsem kontrolovat pelíšek a nakonec jsem jí po hodině a něco zkontrolovala a prohmatala a velké překvapení bylo, že Bezinka neměla v sobě už žádné miminko :)) Kdyby byl apríl, byl by to od ní velmi povedený žertík.
Bohužel jeden chlapeček druhý den umřel. Takže Bezinka má čtyři mimča a z toho jednu holčičku a jinak kluky jako buky. Miminka jsou poměrně velká. Část porodu proběhla u mě na klíně.

Stále ještě není vše zažehnáno a čekám, zda se miminkům bude dařit i nadále. Držte nám palce! :)
Také držte palce Tildičce, která má termín 19. 4. a miminka čeká a Ulince, která je již v říji.
Fotky miminek brzy přidám :)

 

Čekáme miminka

15. 3. 2017
Tak jsem kontrolovala Corsičky bříško a je plné kuliček. Už jsem to kontrolovala 2x, takže snad mohu říct, že miminka Corsička čeká :) Dokonce mi přišlo, že něco cítím i u Bezinky, která je březí o týden méně, ale přitom vypadá víc těhotně, než Corsička. Tak jsem zvědavá, jak to nakonec bude.
O víkendu proběhlo krytí naší odchovankyně Tildičky. Její mláďátka budou odchovaná pod naší chovatelskou stanicí, ale chovatelka je MVDr. Linda Vítězníková a miminka budou odchovaná v Praze. Pokud máte zájem si rezervovat mládě, stačí napsat mě, nebo na email fretvet.linda@gmail.com Info o rodičích a plánovaném krytí mám také v planovaných krytích.
Do říje jde už i Ulinka. Vychází to pěkně akorát, takže nejspíše budeme krýt. Podle propočtu když by se narodila miminka Ulinky, mláďata holek budou už skoro na odběr a ve třech týdnech, kdy začíná pořádná starostlivost o miminka, mláďata ostatních holek už budou opravdu ve valné většině ve světě. Tak budu mít čas zase se věnovat dalším :)
Už se miminek nemůžu dočkat.
Chcete-li si zamluvit mláďata, pak je možné od Rozárky, Tildičky a Ulinky :-) Corsička a Bezinka mají zatím do narození miminek zamluveno.

 

Vzpomínky II.

4. 3. 2017
Je to přesně deset let, co jsem pořádala svou první výstavu fretek - první výstavu fretek v Čechách. Neskutečně to letí. Přijde mi to jako včera, zároveň nedávno. Konala se v KV Mlejn na Stodůlkách. Sjelo se kolem 90 fretek ze zahra
Díky této akci, která přes určité zádrhele, měla nakonec úspěch a mě pořádání pohltilo natolik, že nezůstalo jen u jedné výstavy.
Děkuji všem účastníkům, všem kteří chodí na výstavy pravidelně i těm novým. Jsem ráda, že Vás akce stále baví a má čím dál větší úspěch. Každý rok se snažím posouvat výstavu kupředu a dál a vymýšlet nové akce a zpestření pro návštěvníky. Už teď začínám připravovat výstavu, která bude v Praze 18. listopadu.
Budu se na Vás všechny těšit, doufám, že se zde znovu potkáme :o)


Vzpomínky

1. 3. 2017
Ne vždy je chov fretek o tom krásném očekávíní a o radosti. Ale někdy i o smutku a vzpomínkách. A tak vždy tento den si vzpomenu, že mě na den přesně před pěti lety v 7:30 opustila Tappinka. A že je to 12 let, co se narodila její kamarádka Fló.
Obě byly fretky mého života, byly to nej co jsem v životě potkala. Obě me utvrdily v tom, že fretky jsou prostě úžasná stvoření.
Nikdy na vás nezapomenu, holky moje, vždy zůstanete v mém srdci. A díky za to, že jste ho tak naplnily

 

Výstava fretek v Brně

27. 2. 2017
Včera proběhlo krytí Bezinky s Ursíkem a Rozárky s Vilkiem. Pokud se zadaří, miminka se narodí druhá týden v dubnu. Více informací o párech najdete >>>zde<<<

 

Výstava fretek v Brně

18. 2. 2017
V sobotu se v Brně konala další fretčí výstava a my jsme se zůčastnili.
Vzala jsem Bertíka, Ursíka a Ulinku. Holčičky začaly říjit a ja nevěděla, jestli budou akorát na krytí, nebo již nakryté, tak jsem to neriskovala.
Úspěch byl velký. Ursík si odnesl ocenění za největšího samce výstavy. Dále 1. místo ve své barvě a 2. místo v kategorii Junior samec. Ulinka si odnesla 1. místo v barvě a Bertík si odnesl 3. místo ve své barvě.
Dále se nám skvěle umístila mláďátka z loňského roku - Timonek, Tara a Uzziya.
Mám za všechny velkou radost.
Jedna fotka z výstavy - Ursík a Ula - autor David Špidlen

O víkendu byla také Corsička na krytí u Rasputinka. Pokud se zadaří, mláďátka by se měla narodit kolem 1. 4.
Jestli zabřezla zde určitě napíšu.
Bezinka a Rozárka mají už také plnou říji, takže o víkendu budeme krýt.

Seminář o chovu fretek pro začátečníky v Praze

14. 2. 2017
V Praze se uskuteční Seminář o chovu fretek pro začátečníky
Pokud si chcete pořídit fretku, nebo fretku máte čerstvě a chcete se dozvědět víc, doporučuji. Setkáte se
se zkušenými chovateli, o nemocech vám bude přednášet MVDr. Linda Vítězníková, která toho o fretkách ví více než dost.
Naše fretky zde budou také k vidění.

 

Doplnění informací

13. 2. 2017
Jelikož některé naše fretečky neměly stále aktuální info a nebo fotky. Doplnila jsem vše. Takže více informací o našich fretkách naleznete v sekci NAŠE FRETKY

 

Rok se nám přehoupl

8. 2. 2017
A já musím udělat novou kolonku pro rok 2017, ale ten čas :))
V této době máme již naplánované krytí pro rok 2017. Jsem velmi ráda, že se podařilo sehnat nádherné fretky,  které jsou stavby těla a jsou z velké části povahově skvělé, nepříbuzné a v 80% jsou ze zahraničí, ty které ne, mají ze zahraničí alespoň rodiče.
Už se na miminka moc těším. Na to jak nám začnou zase pískat pelíšky.

Pro zájemce a všechny začátečníky pod SCHF budeme koncem března pořádat seminář o chovu fretek (určený začátečníkům). Účast přislíbila i MVDr. Linda Vítězníková, která povypráví o nejčastějších zdravotních problémech fretek. Bližší info v blízkých dnech se objeví jak zde, tak na webu schf či facebooku.
Kdokoli kdo si chce pořídit fretku a dozvědět se víc, se může dostavit. Akce se bude konat v Praze.

18. 2. se bude konat výstava v Brně a my se tam také chystáme. Tentokrát beru pouze Ursíka a Ulu. U holčiček jsem bohužel nevěděla jak budou říjit. A nakonec všchny zbyle opravdu jdou do říje. Starší freťule, které nekryju, na výstavu neberu. Takže, chcete-li nás potkat a vidět Ulinku a Ursíka, přijeďte do Brna ;o)

 

Zúčastnili jsme se výstavy v Praze

30. 10. 2016
Jak jsem již psala, vyrazili jsme na výstavu fretek do Prahy. Ursínek si odnesl ocenění největší fretka výstavy - droběček měl jen 2,5kg :))
Byla to krásná výstava s mnoha zajímavýma lidma a nová zkušenost.

Novinky poslední doby

20. 10. 2016
Tento víkend se účastníme výstavy v Praze. Na výstavu jede Ursík, Bezinka a naše loňské "miminko", které se nám vrátilo, Bertík. Zbytek zůstavá doma, jelikož buď přesrsťují, nebo se dávají po miminkách "do kupy".
Takže, chcete-li nás vidět, tak v sobotu 22. 10. na Čerňáku :)
Jinak stále máme dva vopičáky k odběru. Jelikož hodně vybírám vhodné majitele, zatím nikdo sítem neprošel. Kluci nejsou vhodní pro začátečníky a ideální je, aby měl nový majitel už doma fretku, od které se lépe učí.
Kamarádka nabízí k adopci dvouletého ponožkatého samečka. Máte-li zájem, kontaktujte mě a já předám kontakt.

 

Novinky poslední doby

26. 7. 2016
Miminka nám rostou jako z vody, kort Ursínek. Náš medvěd má v 16 týdnech 2kg. Kam poroste jsem velmi zvědavá :)
Mláďata jsou pěkní divočáci - nejlepší hra jsou pranice, skáčou po sobě, okusují se, tahají se, nahání a vůbec se nezastaví :) Tyhle divoké hry se bohužel neobešly bez šrámu, který si odnesl Ultimate. Předminulý týden jsem zjistila, že prcek má nateklé ouško. Očividně mu ho někdo poranil. Jela jsem s ním na veterinu a byl objednán na operaci. Ouško měl chudák zašité a stehy jsme vyndali včera. Vypadá strašně s oholenou hlavou kolem ucha :) Ale naštěstí mu to vůbec nevadí a ucha si nevšímá..
Tento týden prďolka odjede do nového domova, kde na něj už netrpělivě čekají.
Aby katastrof nebylo málo, tak Corsicu včera bodla do jazyku včela :-/ Jsem ráda, že jsme měli štěstí v neštěstí, Corsičce nic nenateklo a je v pořádku a žihadlo jsme rychle vytáhli a nebylo potřeba jet na pohotovost.

 

Vitus a Vico, naši poslední kluci

30. 6. 2016
Nabízíme již poslední klučíky k prodeji, Vituska a Vicouška. Kluci mohou pouze k lidem, kteří mají druhou fretku, jelikož jsou neskutečně společenští, vyrůstají mezi ostatníma mláďátkama a hlavně i u ostatních bratrů se ukázalo, že jedině s druhou fretkou zvládají přijímat nové domovy lépe. Fretky je přijímají bez problémů a oni se od nich učí.
Proto mám tuto podmínku i u Vica a Vituska.
Kluci jsou neposední rarášci, jsou o něco víc lekaví, než klasická fretčí miminka. Nelze je vyfotit, proto mám fotky pouze při hře rozmazané, nebo v ruce, kdy jsou vteřinu v klidu :)
Pro více info pište, či volejte :)


Dlouho jsme se neozvali

20. 6. 2016
vrátili jsme se teď z cest na sever. Vezli jsme naše freťátka do Estonska a Lotyšska a cestou jsme se podívali na krásná místa.
Miminka se postupně rozprchla do světa a nám už zbývají poslední dva kluci od Zlatěnky a uvolnil se nám jeden od Corsičky. Miminka jsou teď celkem neunavitelná a nezastavitelná. Celý den si jen hrají a hrají a hrají :)
Vypadá to, že náš medvídek Urs nakonec opravdu zůstane doma.
"Prcek" se potatil a má cve 12ti týdnech 1450g.

 

Ledová káva :)

26. 5. 2016
Viděla jsem na facebooku něco podobného s dítětem, ale k fretce to dokonale sedne, tak jsem udělala fretčí verzi :-) Docela koukám, že se ujala a po netu už koluje :))
Modelka je naše Tečka.

 

Bobánci

23. 5. 2016
Miminka Zlatěnky a Boa rostou jako z vody. Jsou to už velcí chlapáci :) Rozkoukávají se a seznamují se světem. Jsou zvědaví, ale tátovo plachost je v nich vidět. Jsou nádherní a valná většina má tátovu hlavu :)
Pár fotek focených mobilem:

 

Bioslavnosti na Kozodoji

21. 5. 2016
Dnes jsme se zúčastnili Bioslavností na statku Kozodoj v Karlových Varech, aby jsme šířili osvětu mezi lidi :)
Vzali jsme prcky od Corsičky, Bezinku a Tečku a Vilkieho. Jediný Vilkie byl po půl dni celkem nervózní, ale ostatní byli hodní a kolovali z ruky do ruky. Tak uhlazená miminka ještě nebyla :)
Naše malá Mínka chvilkama dětem ukazovala freťátka a nechávala je hladit :) Žádný velký kousanec se nekonal. Pár malých žďobnutí, jak to u miminek bývá, bylo, ale žádné slzičky ze stran dětí. Dost nás překvapil ten obrovský zájem, vůbec jsme si neoddychli, za to fretky, ty to v podstatě prospaly :)

 

A zase miminka :)

12. 5. 2016
Miminka rostou jako z vody. Mláďata od Corsičky už brzy můžou jít do nových domovů. Vyrostli z nich jedinečná miminka, každé je jiné a něčím nej :) Musím říct, že těchto miminek mám vysloveně nedostatek a nevím komu které dát. Je to těžké rozhodování. Valná většina vycestuje do zahraničí. Všechna miminka jsou zadaná.
7 trpaslíků od Zlatěnky taky roste jako z vody. Už baští a jsou to pěkní žrouti. Nemají problém s ničím. Valná většina freťátek k prvnímu jídlu jen čuchne, tihle se na to vrhli a baštili o 106. Od té doby neustále křičí, že chtějí víc a víc :) Už první týden krmení lezou mamince do misky okusovat suché granule :)
Jsou pěkně akční a to nevidí, ale to jim nebrání se kamkoli doplazit. Hodně z nich má boky zbarvené do žluta. Budou podobní Lo a Boovi.
Miminka je stále možné rezervovat. Nabízím je však převážně zájemcům, kteří už ví, co je to fretka.

 

Miminka od Bezinky jsou již v nových domovech

26. 4. 2016
Všechna mláďátka od Bezinky mají již nový domov.
Přeju jim, ať se jim skvěle daří, ať mají skvělé páníčky a krásný dlouhý život.
Valné většině maminka nechybí, co jsem tak slyšela zprávy z nových domovů, ale Bezinka nám tu lítá jako zběsilá.. Ještěže jí zůstala Tečka.. :)

 

Zase jsem si o sobě přečetla...

19. 4. 2016
Facebook je plný nějakých fretčích skupin a že jich není málo. Velkou část z nich založily dvě jisté dámy. Ve valné většině si vedou i své monotóní diskuze a pomlouvají kohokoli, kdo jim není po chuti..
U mě to není výjimka, naopak já bych řekla, že vedu :)
A tak se ke mě doneslo, že jedna z nich na jedné skupině se naváží do mé fretky (pro změnu). Už jsem se stihla dozvědět, že mé poloangory nekojí (takže by mě zajímalo, jak jsem odchovala ty jejich vrhy, zvláště třeba u Zlatěnky její první, kdy jsem rozhodně nemohla mít kojné, jak by ona ráda tvrdila, protože jediná další fretka v naší domácnosti byla Zuběnka, její sestra :) ).
No a teď jsem se dozvěděla - v její diskuzi s nějakou slečnou (pro ní vzkaz, ať se naučí číst, když už mi leze na stránky a nepřekrucuje, co je zde psané), že moje Bezina je pěkný sméčko, další samice co mi nekojí, podle dámy má angorské předky. Slečna si totiž zde na mých stránkách přečetla můj povzdech nad tím, že bych příště raději kryla Bezinku s kojnou. Ano kryla bych, protože mě je strašně líto vidět umírat ty miminka (což každý ví, je přirozená selekce). Pokud má Bezinka jen 8 cecíků, nemusí ukojit 12 miminek, ale ne proto, že je nějaké šméčko, ale protože je prostě miminek moc.
Chtělo by to zapojit mozek, nebo napřed zjistit něco o chovu fretek a odchovu mláďat..

Tak jsem dnes zjistila, že ačkoli Lo a Corsa mají už dávno napsané své stránky, že jsem je do těď nepublikovala :-/ No tak chyba napravena :)
Info najdete zde

Překvápka

18. 4. 2016

Miminka od Corsičky jsou jedno překvapení za druhým :)
Nejprve jsem zjistila po narození, že je tam převaha ponožkatých miminek. Jenže po pár dnech jsem zjistila, že to co jsem měla za tchořovitá miminka bez ponožek, byla miminka šampaň a mají také ponožky! Jediné miminko, které ponožky nemá, je holčika, která je šampaň.
No velké překvapení, toto jsem od Corsičky a Rasputina nečekala :)

A aby jsme těch překvapení neměli málo, tak náš Bo se pěkně činil a lump utekl z klece a nakryl říjnou Zlaťěnku, u které jsem se nakonec rozhodla pro kastraci!!! Lump je to! :)
Takže máme teď doma od 11.4. další pískací pelíšek a jsou to všechno jen chlapi! A pěkně smrdí :oD
Více informací o mláďatech a rezervaci >>ZDE<<

Bezinky se nám rozprchly

17. 4. 2016
O víkendu jsme předali miminka novým páníčkům a udělali jsme si dlouhý výlet, najeli jsme přes 500km :)
Miminka mají ale skvělé páníky a všichni se na ně moc těšili.
Poslední volný prcek je Teddy Bear - takže máte-li zájem, můžete si napsat či volat pro více info.
Tara půjde do nového domova již za pár dnů.

 

Fotky Bezinek od Davida Špidlena

16. 4. 2016
než se všechna miminka rozprchla, udělal nám ve Stromovce David úžasné fotky. A že to je s těma neposedama těžké! :)


Fotky Bezinek

11. 4. 2016
Včera jsme fotili naše malá "housátka" . Mají teď ten nejsladší věk - chodí za náma, jako za maminkou a volají nás :)


Nové zprávy

4. 4. 2016
Bezinky miminka jsou až na posledního kloučka zamluvená.
Jsou čím dál méně rozeznatelná. Když řeknu jeden den, že jeden sameček je tmavší, druhý tomu tak již není. Když o jedné holčičce řeknu, že jako jediná má krásně kontrastní masku, druhý den jí v té tlupě hledám půl hodiny a takto stále dokola.
Aby mi to kluci zjednodušili, tak tři váží 406g :-) Holčičky jsou alespoň trochu rozeznatelné vahou. Jedna, nejtmavší má i super výraz, stále se tváří zakaboněně :)
Pomalu už mají vybraná jména.

U Corsy to vypadá na převahu ponožkatých. Tchoříci jsou asi jen dva. Zbytek bude mít ponožky. Zatím je to jen odhad, rozlišuju to podle čumáčků a trochu i oušek. Ale podle zkušeností, které mám to vypadá na mitt freťátka a nemyslím si, že se mýlím.
Jestli to tak bude se uvidí už brzo.

 

Ještě jedna krásná zpráva!

30. 3. 2016
Na Velikonoce nám Corsica připravila překvapení, které jsem již poslední dny tušila, ale i tak to bylo celkem nečekané. Corsica byla na návštěvě u ženicha, ale v době, kdy jsem mohla zjistit, zda je březí, jsem miminka nenahmatala. Corsica je totiž pěkně osvalená fretečka, tak to není tak lehké. Nezjistila jsem nic ani o pár dnů později a tak jsem byla rozhodnutá, že je to bohužel falešná březost a psala zájemcům, že bohužel miminka nebudou.
Jenže týden před termínem porodu vykouklou Corsy bříško a já začala být na vážkách. Že čeká miminka, bylo jasné když jsem pár dnů před porodem viděla pohyby. Pak už nebylo pochyb.
Na Velikonoce 40. den porodila Corsica miminka.
V tuto chvíli je mláďátkům teprve pár dnů a stále držím palce jednomu malému chlapečkovi, který je menší, než ostaní. Ale zatím se drží a je vitální. U Corsy jde vzít pár miminek na chvíli stranou a tak má šanci se napít. Ale jestli to pomůže bohužel nevím.
I u Corsy máme převahu chlapů.

 

Po delší době zpět..

29. 3. 2016
Po delší odmlce mohu zase něco napsat. Naše miminka se od posledního příspěvku změnila k nepoznání a jsou velká a krásná :) Je jim pět týdnů, už sama baští a mají otevřená očka. Mláďátka se také už poprvé podívala do trávy a objevují svět. Každý den se vydají dál a dál na výpravu :)
V nejbližší době přidám do odchovů tabulku s fotkama jednotlivých miminek. Ale jsou celkem k nerozeznání :)
Máme volné pouze samečky


Krásné Velikonoce

28. 3. 2016

 

Miminka jsou o týden starší...

29. 2. 2016
Miminka nám rostou jako z vody. Bohužel tři nám odešly za duhový most :( U poslední maličké, která bojovala, ale příroda k ní byla krutá, jsem to obrečela. Je mi těch miminek vždy tak moc líto. Když už se konečne dostanou na svět, tak to pak o pár hodin později nedají :(
Fotky z dneška


Bezince se narodila miminka

20. 2. 2016
Bezince se v sobotu narodila miminka.
Prckové jsou poměrně velcí. Do druhého dně však dva chlapečči nepřežili. Jedna holčička je také oproti ostatním, teď už válečkům, menší. Doufám, že to malá dá a zůstane tu s náma!


Corsa a Rasputin

17. 2. 2016
Dnes jsem dostala skvělou fotku od majitelky Rasputina, jak kryje naší Corsu.
No moc jsem se pobavila :)
Fretčí kamasutra :)

 

Budou miminka - Bezinka má plné bříško

2. 2. 2016
Naše Bezinka je 100% březí, jak už jsem psala. Její plné bříško hrbolků nezapře :)
Termín porodu ma 21.2. Takže se pomalu začneme připravovat na narození písklat.
Zuběnka o které jsem myslela, že je březí na 100% miminka nečeká. Krytí nevyšlo.

 

Budou miminka

26. 1. 2016
S jistotou vím, že Corsica bohužel miminka nečeká, že krytí nevyšlo. Měla by mít totiž miminka už po tomto víkendu a to už by byla na 100% cítit. Doufám, že ještě jednou bude říjit. Pak pojedeme k ženichovi znova, jelikož od ní a Rasputinka miminka chci. Oba vynikají svou velikostí a i barevně se k sobě hodí - mají stejnou základní barvu i barvu podsady. A oba neví k čemu mají zuby :)
Bezinka je nakrytá od 8. 1.. Byť je to ještě brzy, už miminka cítím. Zda to je jisté ale teprve zjistím v následujících dnech.
Zuběnka byla u ženicha kolem Silvestra. Ač to vypadalo, že jí nenakryl, neb to paničce neukázal, podle pohmatu to chlapák dělal někde na tajňačku :)) Zubí miminka nejspíš čeká.
Máme se na co těšit!
Veškeré info o krytí, rodičích, datumech narození mláďat a pod se již brzy dozvíte v sekci plány 2016

 

Lo a její eskapády

7. 1. 2016
Zkopírováno z mého facebooku

Nudite se? Poridte si medvidka myvala!
Kdepa myvala, to je slabota, poridte si Lo! S tou nikdy nuda nebude :-)
Pamatuju si, jak jsem kdysi psala o Nere a Ebony a jejich vykonech, nebo o Mafijce. To byly hodne holcicky, oproti nasi Lo!

Mrize: neexistuje, aby byly nekde nejake mrize. A pokud jsou, neudrzi Lo, tam kde ma byt.. Nova tower je diky Lo uz po tydnu uzivani "stara". A nez z ni Lo utekla, trvalo 3 dny. Dalsi fakt je ten, ze je jedno na ktere strane mrizi je. Proste se do nich zakousne a rve a toci se pritom jako krokodyl!

Okno: ve fretkarne mame okno, ktere je asi tak 170cm vysoko. Pod nim je na zdi zavesene topeni. Ac neni zadna klec u toho topeni, Lo se nejakym zvlastnim zpusobem (musim nainstalovat kameru) dostane na to okno. Diky tomu, ze tam odkladam napr. Lososovy olej, jsem uz jednou vytirala lososak. Chutovka... jeste ted citim ten smrad, kdyz si vzpomenu :)
Kapky na usi jsem do ted nenasla...

Prekvapko: nejvetsi prekvapko ale pro me bylo, kdyz jsem prisla do fretkarny, Lo jako obvykle venku a na zemi "kryci kolecko na zasuvky". Byl to pro me rebus, kde bylo? Musel poradit Misa, protoze to kolecko patri do cca 2.2m vysky, trochu schovane u odpadni trubky, ktera je hladka a plastova a vede kolmo vzhuru a navic je to kolecko sroubovaci!!! A jeste jeden detail, bylo zamalovane, takze ani neslo videt.
Na zdi jsou pouze velmi uzke trubky na vodu.
Jak to udelala, je mi zahadou!!!

Šťastný nový rok 2016

1. 1. 2016
Přejeme všem našim odchovancům, jejich páníčkům a fretčím přátelům šťastný nový rok 2016